kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Молба за мнение
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mastylo

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 1:07 pm    Заглавие: Молба за мнение Отговорете с цитат

Здравейте!
Ще съм ви изключително благодарен, ако споделите вашето мнение за този кемпер:
http://mobile.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=9&act=91206721390949272&f1=details

Имам на разположение и още снимки. Покритието е алуминиев сандвич, 4 см. Така поне ми обясни собственикът.
Давам си сметка, че всичко е доста условно - зависи кой ще го ползва, къде, каква сума може да отдели и пр. Въпреки че нямам опит (от 30 години ходя на къмпинг, но само на палатка), струва ми се, че поне като големина и разположение ме устройва напълно, защото сме двамата възрастни и дете.
Ще се радвам да науча нещо повече, ако някой има информация, забележки, мнения за конкретния модел кемпер и автомобил, разбира се.
Благодаря ви предварително!
Поздрави,
Борис
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 1:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, добре дошъл във форума!

Погледнах кемпера, който показваш. На пръв поглед онова което ми прави впечатление е че като дизайн не прилича на модел 95г, а на такъв с десетина години по-стар - нещо от осемдесетте години. Това не го казвам като някакъв недостатък, а според мен само има разминаване в данните.

Иначе много зависи какво точно търсиш като финкционалмост т.е. за какво и как мислиш да го ползваш като време в годината( само лято или и зима), като продължителност на едно излизане, колко човека ще сте и други изисквания които имате. Няма такова нещо като удачен или най-добър модел защото хората много се различават във вкусовете и предпочитанията си. Така нещо което за мен например е много удачно, за друг би било напълно неприемливо, но когато нещата се конкретизират като конкретни предпочитания много по-лесно и точно се преценя доколко даден модел кемпер е удачен.
mastylo

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много за милия отговор!
Както казах преди, давам си ясна сметка за това, че колкото хора, толкова и вкусове и нужди. Надеждата ми е кемперът да се ползва целогодишно, макар че извън милата ни рОдина ще е вероятно само през лятото.
Фасонът на возилото наистина изглежда малко странен. А и на една от снимките, които ми изпрати собственикът, има табела с надпис Western Germany - според мен такива табели е имало преди 1989-та, но не съм специалист и може би бъркам. Все пак ще попитам дали наистина това чудо е от август 1995.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз понеже гледам нещата малко по женски та ...
Онова, което ми направи впечатление са примерно начина по който са оформени ъглите на масата, как изглежда таблото, дамаската, някои други детайли. Ние имаме каравана 1989г и сравнявайки го с нея изглежда по-стар. Затова и си мисля така.

Ето тук може да се видят няколко снимки на караваната за съпоставка
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 2:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди време гледахме един кемпер на база Пежо 1990г и пуснах снимки тук във форума. Ето в тази тема могат да се видят за сравнение.
Tsetso
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 2:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1989 год. например - ето:

Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mastylo

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 2:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Аз понеже гледам нещата малко по женски та ...
Онова, което ми направи впечатление са примерно начина по който са оформени ъглите на масата, как изглежда таблото, дамаската, някои други детайли. Ние имаме каравана 1989г и сравнявайки го с нея изглежда по-стар. Затова и си мисля така.

Ето тук може да се видят няколко снимки на караваната за съпоставка

Е, аз пробвах да оставя жена си у дома, като ходих онзи ден на оглед Laughing Тя се хвана за главата, като видя вътре каква кочина е. Инак отвън кемперът беше идеален. Ала няма да го вземем де, то се знае Laughing Embarassed
Пък вашата каравана може да се мери с апартамент в Новотела! Страхотна е.
Върнете се в началото
mastylo

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 2:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цецо, благодаря ти още веднъж за снимките и помощта!
Ето още снимки:

Последната промяна е направена от mastylo на Пон Апр 14, 2008 2:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
admin
Site Admin
Site Admin

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 2:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Снимките не могат да се визуализират, защото имената на файловете са на кирилица.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mastylo

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 2:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много странно! С Firefox се визуализират, а с Internet Explorer не. Сега ще ги преименувам. Извинявам се!
Върнете се в началото
mastylo

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Видях току-що снимка на регистрационния талон - пише август 1995-та. Но собственикът обяснява, че това била регистрацията, а не датата на производство... За последната - нищо не споменава.... Как може да се провери? Сигурно все пак някъде пише по колата кога е произведена, нали?
Върнете се в началото
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 3:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По номера на Рамата и молби в Балканстар или директно в Фирмата.
Ако искат могат да кажат.
Снимките ще ги ресайзна довечера.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
маринг
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: гр. София

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте,
е този кемпер няма да е но за следващия, на долния линк може да се провери само по номера на рамата всеки автомобил, произведен след 1978г., мисля че ще е полезно за всички

http://www.analogx.com/contents/vinview.htm
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
mastylo

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 5:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много за линка!
Ето какво казва сайтът:

Ако правилно съм разшифровал данните, би трябвало да е 1991 или 1990.
Това е номерът на рамата: VSA63134012057046
И все пак дори моделът, който Цецо пусна, изглежда по-нов, а е 1989. Confused
Върнете се в началото
маринг
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: гр. София

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 5:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile те декодери за шасита много ето още няколко

http://www.autocheck.com/consumers/car-facts/vin-numbers/free-vin-decode.do

http://old.mbclub.ru/mb/vin/view.html

/има и други/

лошото е че явно МБ не са се придържали толкова мнг към приетите тогава стандарти за номер на рама/ 10-и символ в номера на рамата е годината/, при всички положения този кемпер е около 1989-1990, не по-късно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети